Jak założyć biuro rachunkowe?

Dla większości osób prywatnych zaczynających prowadzenie działalności gospodarczej sprawy…
Jak założyć biuro rachunkowe?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dla większości osób prywatnych zaczynających prowadzenie działalności gospodarczej sprawy finansowe i pilnowanie terminów składania zeznań podatkowych jest istną „czarną magią”. Dlatego też już od samego początku muszą zapewnić sobie fachową opiekę biura rachunkowego. Niestety jest to kosztowne i stanowi duży wydatek w skali miesiąca dla nowo powstałej firmy.

Warto wiedzieć, czym zajmuje się biuro rachunkowe i jakie trzeba spełnić wymagania, aby móc założyć taką działalność. Aby założyć biuro rachunkowe, trzeba przede wszystkim wpierw zarejestrować zwykłą działalność gospodarczą. Można również otworzyć spółkę i zarejestrować ją, uzyskując wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. W 2011 roku zmieniły się przepisy i należy założenie działalności zgłosić do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w skrócie nazywanej CEIDG. W ten sposób przedsiębiorca może zgłosić chęć prowadzenia własnej działalności. Następnie może wystąpić o numer REGON oraz zgłosić się do ZUS, aby zacząć płacić składki. Następnym krokiem jest dokonanie zgłoszenia rejestrującego w zakresie deklaracji, według jakiej stawki procentowej, będzie odprowadzał podatki. Jest to zgłoszenie na specjalnym druku VAT – R. Przedsiębiorca musi przy tym uiścić specjalną opłatę za zgłoszenie w wysokości 170 zł, jednocześnie musi zgłosić w urzędzie skarbowym formę opodatkowania.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na możliwość otworzenia własnego biura rachunkowego, jest posiadanie udokumentowanych kwalifikacji do otworzenia punktu usługowego lub zatrudnienie osób, które takie kwalifikacje posiadają.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy:

Related Post

top