Kancelaria notarialna Katowice

Kancelaria notarialna Kancelaria notarialna znacząco różni się od innych…
Kancelaria notarialna Katowice
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Kancelaria notarialna

Kancelaria notarialna znacząco różni się od innych typów kancelarii, m.in. adwokackich czy radcowskich. Zgodnie z ustawą Prawo o notariacie, notariusz jest przede wszystkim urzędnikiem państwowym. Prowadzi własną działalność gospodarczą, które jednak obwarowana jest wieloma nakazami i zakazami. Przyjrzyjmy się, jakie głównie zadania wchodzą w zakres obowiązków notariusza.
Najczęstszym skojarzeniem z zawodem notariusza są sprawy spadkowe. Słusznie, obowiązki związane ze spisaniem testamentu, jego odczytaniem, konstruowaniem poświadczenia dziedziczenia, określania kręgów spadkobierców i tym podobne stanowią istotną część wykonywania tego zawodu. Notariusz jest także osobą, przed którą należy zawrzeć umowę darowizny, gdyż tylko darowizna dokonana w ten sposób będzie wywoływała skutki prawne. Formy aktu notarialnego wymaga także umową sprzedaży nieruchomości. Notariusz jest właściwą osobą do poświadczania o prawdziwości różnego rodzaju dokumentów.
Należy pamiętać, że zakres wykonywanych przez notariusza obowiązków jest taki sam w całym kraju. Nie ma więc znaczenia czy skorzystamy z usług notariusza w Warszawie czy w Katowicach. Kancelaria notarialna katowice oferuje więc swoim klientom kompleksowy zakres usług, świadczonych z najwyższa starannością. Kancelaria notarialna katowice działa w ustawowo określonych godzinach. W celu przyśpieszenia załatwiania sprawy oraz uniknięcia opóźnień, przed spotkaniem najlepiej jest skontaktować się telefonicznie z sekretariatem kancelarii w celu umówienia wizyty na określoną godzinę.

Polecamy także nasze pozostałe wpisy:

Related Post

top