Kondycja UE

Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to…
Kondycja UE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie sporo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to i tak UE to potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, w szczególności wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma duże problemy? Trudno jednoznacznie powiedzieć…

Related Post

top