Odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie dla pasażera Nadal nie wszyscy mamy świadomość, że…
Odszkodowania za wypadek komunikacyjny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Odszkodowanie dla pasażera

Nadal nie wszyscy mamy świadomość, że nawet będąc pasażerem samochodu, którego kierowca został uznany wyłącznie winnym spowodowania wypadku, mamy możliwość ubiegania się o rekompensatę poniesionych szkód. Dotyczy to również członków najbliższej rodziny kierowcy.
Odszkodowania za wypadek komunikacyjny przysługują wszystkim poszkodowanym osobom, którzy nie ze swojej winy doznali obrażeń lub uszkodzeń ciała. Rekompensata przysługuje także wtedy gdy poszkodowany był pasażerem samochodu sprawcy. W takiej sytuacji odszkodowanie wypłacane jest z polisy OC sprawcy.
Pojęcie odszkodowania obejmuje zwrot kosztów leczenia, dojazdu na leczenie, niezbędnej opieki osób trzecich, zniszczenia przedmiotów osobistych. Także w przypadku niezdolności do pracy istnieje możliwość ubiegania się o zwrot utraconego dochodu który wypracowalibyśmy gdyby nie obrażenia odniesione w wyniku wypadku.
Warto więc od razu zebrać dokumentację medyczną potwierdzającą stan zdrowia,ponieważ jej przedstawienie jest podstawą do wypłaty rekompensaty z OC.

zobacz także: http://www.gry-online24ha.pl

Related Post

top