Odszkodowanie za wypadek w pracy

Sytuacja szeregowych pracowników jest w Polsce nieciekawa, bowiem wielu…
Odszkodowanie za wypadek w pracy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sytuacja szeregowych pracowników jest w Polsce nieciekawa, bowiem wielu z nich zatrudnionych jest na tzw. „śmieciowych” umowach. Z tego powodu nie dotyczy ich kodeks pracy, który znacznie ułatwia życie ludziom zatrudnionym na etat. Jednak jeśli zdarzy się w twojej pracy wypadek, warto znać swoje prawa.

Nawet jeśli twój pracodawca nie płaci za ciebie ZUS-u możesz ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w pracy. Bowiem każdy przedsiębiorca z pewnością ubezpieczony jest od takiej sytuacji. Często jednak wówczas nasz szef broni się od tego, twierdząc, że nie jesteś etatowcem, także on nic nie wypłaci. Jeżeli znalazłeś się w takiej sytuacji warto upewnić się czy mamy świadków a wówczas zwrócić się do kancelarii prawniczej. Adwokat bez problemu wywalczy dla nas odszkodowanie za wypadek w pracy, w rozprawie z powództwa cywilnego.

Odszkodowania powypadkowe, szczególnie te mające miejsce na stanowisku pracy, są bardzo wysokie. Dlatego w razie takiej sytuacji u ciebie pamiętaj, że bez względu na umowę, przysługuje ci z tego tytułu rekompensata.

Related Post

top